Biz Kimiz ?

DÜNYA'NIN MODASINA YÖN VERİYORUZ

SMM Tekstil olarak 2009 yılında yurtdışındaki ve yurtiçindeki önemli giyim markalarına üretim yapmak amacıyla İstanbul’da Murat Şimşek’in %100 hissedarlığıyla kurulduk ve geniş ürün gamı ile Türkiye’nin önemli tekstil üreticileri arasında yer almaya başladık. SMM Tekstil’in önemli müşterileri arasında Beverly Hills Polo Club, Benetton,  DeFacto, LC Waikiki, Orka Damat, Sainsbury’s (Tu), George, Matalan, Primark, Naf Naf, Dunnes Store, La Halle, Nocturne, Devred, Bonmarche, Bestseller ve Hello Kitty gibi önemli markalar yer alıyor.

Smm Plaza

2021 yılında Beverly Hills Polo Club markasının haklarına ilişkin Marka ve Perakende Dağıtım sözleşmesi imzaladık ve Beverly Hills Polo Club markasının 5 yıl süre ile Türkiye’deki münhasır lisans hakkı sahibi olduk. Bu lisans çerçevesinde Beverly Hills Polo Club mağazalarının açılması için SMM Tekstil’in pay sahibi Murat Şimşek’in ortak olduğu BHPC İstanbul Giyim Sanayi A.Ş. ile lisans devir sözleşmesi yapılmış olup mağazacılık faaliyetleri bu şirket tarafından yürütülecektir.

11.575 m2 kapalı alana kurulu İstanbul’daki Ar-Ge, Yönetim, Üretim ve Tasarım Departmanlarından oluşan Merkez binamız 260 çalışanıyla hizmet veriyor. Elazığ’daki 14.120 m2 alana kurulu fabrikamız ise 253 çalışanıyla üretim yapıyor.

Toplamda yaklaşık 13 milyon adet/yıl üretim kapasitemizle veriye ve verimliliğe dayalı iş modelini benimsiyor, insana duyduğu saygıyı yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle harmanlayarak hedeflerimize sağlam adımlarla yürüyoruz.