Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Üretim

ÜRETİM

Dünya Markalarını
Üretiyoruz!

Dünyaca ünlü markaların tercihi olma amacıyla başladığımız bu serüvende geçmişte Türkiye’den LC Waikiki, Defacto, D’S Damat, Benetton, Sainsbury’s, Primark, Otto Group, George ve LPP gibi önemli markalara üretim yaparak kendimizi geliştirdik ve dünyanın ilgisini çekmeyi başardık.

Başarılı Ar-Ge’miz, zamanında teslimat kapasitemiz ve kalite anlayışımız ile üretim süreçlerini kendimiz gerçekleştiriyor, kendi tasarımlarımızın da kataloglarında yer bulmasını sağlıyoruz.

Dünya markalarının özellikle aradığı çevre hassasiyeti, işçi hakları, insan sağlığı gibi kriterleri karşılamak için dünya standartlarını yakalıyor, dönüşümümüzü ve güncellemelerimizi hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. SMM Tekstil olarak Türkiye’de dünyanın önde gelen markalarının ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

ÜRETİM

Üretim
Kapasitesi

Profesyonel kadromuz ve nitelikli personelimiz ile entegre bir tesis olmanın avantajlarını sonuna kadar kullanarak müşterilerimize hızlıca yanıt verebiliyoruz. Yıllık 13 milyon adet üretim kapasitesine sahip İstanbul ve Elazığ tesislerimiz, yüksek teknolojiye sahip makineleri ve kendini yeniliklere adapte edebilen yapısıyla modern dünyanın ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Üretim

Üretim Süreçleri

Tasarım
Güçlü tasarım ekibimizle modern dizaynlara imza atıyor, iplikten kumaşa, kumaştan nihai ürüne tüm süreçleri kendi bünyemizde tamamlıyoruz. Dünya trendlerini inceleyip bir sonraki sezonun model ve konseptlerini belirliyoruz. Müşterilerimizin tasarım ekipleriyle toplantılar yaparak üretime hazırlanıyoruz.

Planlama
Belirlenen modeller renk, baskı ve nakış aşamalarına giriyor, sezonuna uygun kumaş seçimini yapıyoruz. Numune üretimine başlayıp çıkan sonuçları müşterilerimizle analiz ediyoruz. Fiyat çalışmaları ve planlamaların ardından müşterilerimizin satın alma departmanlarına gerekli bilgileri iletiyoruz. Karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra ürünlerin üzerindeki aksesuarların satın alma işlemine geçiyoruz. Kumaşlar depomuza girmeden kumaş tuşe, renk ve beden seti onaylarını alıyoruz. Aksesuarların da kalite onayı almasından sonra üretime geçiyoruz.

Dikim
Modelhanede hazırlanan üretim kalıpları esas alınarak kesim aşamasına başlıyoruz. Ürün metonlanma, aksesuar, nakış, baskı ve ek malzemelerin tamamlanması ile dikim programı başlıyor. Atölye planlamasının ardından üretim ekiplerimiz gerekli makine ve personel ihtiyacına göre öncelik sıralaması yapıyor ve dikim gerçekleşiyor. Dikimin sonunda ütü, paketleme, asortileme ve sevkiyata uygun hale getirme çalışması yapılıyor. Ürünler depolara alınarak kalite kontrol aşamasına geçilir. Onayların tamamlanmasını takiben yükleme yapılıyor ve satış tamamlanıyor.

Tasarım Departmanı

Salt yaratıcılık doğru ve iyi bir tasarım için tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda analiz yeteneği, empati, ayrıntılara dikkat ve içgörü gibi yeteneklere de ihtiyaç vardır. Tasarımcılar bu yetenekler ile müşterileri tanır, değişen trendleri algılar ve gelen geri bildirimlerden dersler çıkarır.

Ürün ve tasarım beklentilerini anlamak için müşterilerimizle çok çalışıyoruz. Onların üretim iş ortağı olmamızın yanında tasarım sürecinde de destek veriyoruz. Uzman ürün tasarım ekibimiz müşterilerimiz için koleksiyonlar oluşturuyor. Yeni malzemeler ve stilleri keşfetmek için dünya trendlerini derinlemesine inceliyor.

Çizim tahtasında başlayan bu serüven tüketicilerin üstünde kendi tasarımlarımızı görerek son buluyor. Bu mutlu son bir yandan sonraki sezonun tasarımına başlamak anlamına geliyor. Yine en beğenileni tasarlamak, en iyiyi aramak motivasyonuyla tasarım ekibimiz kollarını sıvıyor.

Üretim Tesisleri

İstanbul Plaza

İstanbul Bağcılar’da bulunan merkezimiz 11.575 m2 kapalı alana kurulu. 260 çalışan ile örme tekstil üretimi yapan merkez aynı zamanda SMM Tekstil’in Ar-Ge ve tasarım merkezi. Erkek, kadın ve çocuk dış giyim ürünleri alanında faaliyet gösteren İstanbul Plaza’nın üretim kapasitesi 2.875.000 adet/yıl seviyesinde.

Üretim Tesisleri

Elazığ Fabrikası

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikamız 2018 yılında kuruldu. Toplam 14.120 m2 kapalı alanda örme tekstil faaliyeti gösteren fabrikada toplam 253 personel bulunuyor. Erkek, kadın ve çocuk dış giyim ürünleri üreten Elazığ fabrikamız 9.402.386 adet/yıl üretim kapasitesiyle çalışıyor.